Rezerwacja

Warto zobaczyć

Sopot to miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, położone pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto.

Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej.

Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce. Sopot jest kurortem nadmorskim, miastem uzdrowiskowym, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival.

Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji. Niepowtarzalny charakter miastu nadają secesyjne kamieniczki i wille otoczone drzewami, zabytkowe parki oraz piękne, zadbane ogrody. Zieleń stanowi ponad 60% terenu miasta.

Wszystkie te walory naturalne wynikające z położenia, klimatu i roślinności w połączeniu z licznymi atrakcjami kulturalno-rozrywkowymi powodują, że każdego roku Sopot odwiedza ponad dwa miliony turystów i wczasowiczów.  

Ulica Monte Cassino „MONCIAK”

Reprezentacyjna ulica w Sopocie, prowadząca od al.Niepodległości do Placu Zdrojowego. Jest strefą pieszą, w całości wyłączoną z ruchu samochodowego. Przy Monciaku zabudowa mieszkalna stanowi mniejszość – znajdują się tam głównie restauracje, kawiarnie oraz kluby. W sezonie jest to, obok Drogi Królewskiej w Gdańsku i Skweru Kościuszki w Gdyni, najtłumniej odwiedzane przez turystów miejsce w Trójmieście.

MOLO 

Najdłuższe drewniane molo w Europie – ma 511,5 m długości. Jest jedną z największych atrakcji miasta. Molo w Sopocie podzielone jest na dwie części – drewnianą (płatną) sięgająca w głąb morza oraz lądową tzw. „kuracyjną” na którą wstęp jest bezpłatny. W tej części znajduje się przepiękna zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, punkty gastronomiczne oraz dużo zieleni, a zimą otwierane jest lodowisko. W lipcu 2011r. przy molo została otwarta marina żeglarska z infrastrukturą, która skutecznie ma zapewnić ochronę nowej inwestycji, zabezpieczając molo przed sztormami. Nowa przystań żeglarska może pomieścić 103 jachty.

 

Kąpielisko Morskie Sopot

OPERA LEŚNA

Położony w leśnej dolinie amfiteatr, którego historia sięga początku ubiegłego stulecia, 1909 roku. Zadaszony amfiteatr, uchodzący w opinii fachowców za jeden z najznakomitszych pod względem akustyki obiektów w Europie - gości rokrocznie sławy muzyki klasycznej oraz popularnej, dając radość tysiącom melomanów. Występowały tu takie sławy jak: James Brown, Charles Aznavour, Whitney Houston, Annie Lennox, sir Elton John czy Lionel Richie, Bryan Adams i Simply Red. Na deskach Opery Leśnej od ponad 30 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Sopot Festival. Po ponad 100 latach Opera Leśna doczekała się gruntownego remontu.

 

Opera Leśna

KRZYWY DOMEK

Budynek stanął w środku słynnego sopockiego Monciaka w 2004 r. budynek, który sprawił, że uzdrowisko zyskało nowe oblicze i znalazło się w światowej czołówce miast. Jest to projekt architektów Szotyńskich i Zaleskiego, którego inspiracją były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. W obiekcie mieszczą się pomieszczenia handlowo – usługowe.

 

Krzywy Domek

ERGO ARENA

Hala widowiskowo-sportowa znajdująca się na granicy Sopotu i Gdańska. Dzięki swej nowoczesnej konstrukcji pomieścić może 11000 osób, a wraz z miejscami stojącymi, nawet 15000 widzów. Daje możliwość rozegrania całego wachlarza konkurencji sportowych. oraz spektakli teatralnych, kinowych, koncertów, wystaw, konferencji i sympozjów. Jest ona jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w Europie, a z pewnością najbardziej innowacyjnym w Polsce.

 

Ergo Arena

HIPODROM

Hipodrom Sopot jest miejscem, w którym bogata tradycja i ponad 100 letnia historia przeplatają się z nowoczesną działalnością i dynamicznym rozwojem. Na co dzień - oaza zieleni i spokoju w samym sercu Trójmiasta, na czas zawodów, wyścigów i imprez - zmienia się w tętniący życiem, ludźmi, wrażeniami i atrakcjami światowy kurort jeździectwa.

 

Hipodrom Sopot

AQUAPARK SOPOT

To atrakcje wodne, które zostały zaplanowane z myślą o odwiedzających w każdym wieku. Główną część parku stanowią różnej wielkości baseny, połączone ze sobą kanałami przepływowymi oraz mostkami, pozwalającymi na swobodne przemieszczanie się Gości przebywających w strefie basenowej.

 

Aquapark Sopot