Strona główna

Przyjazd

17
paź ‘19

Wyjazd

18
paź ‘19
menu

Molo

  1. Strona główna
  2. Hotel
  3. Atrakcje
  4. Molo

Jedne z najdłuższych drewnianych mól w Europie o długości 511,5 m. Tutaj znajduje się latarnia morska z punktem widokowym, kino letnie, a zimą - lodowisko.

 Molo to jedna z najbardziej obleganych atrakcji uzdrowiska. Na jego krańcu usytuowana jest marina. W sezonie wejście na molo jest płatne, lecz mimo opłaty wielu gości nie odmawia sobie spacerów, wszak jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce widokowe. Stąd można podziwiać Zatokę Gdańską, trójmiejskie wybrzeże oraz miasto Sopot.

Atrakcja miasta powstała w 1827r. i składa się z dwóch części: drewnianej i lądowej.

Część lądowa (Skwer Kuracyjny) to plac o powierzchni 20 tys. m2, tylko tutaj można zorganizować imprezy masowe do 6 tys. osób. Latem jest tu kino letnie, a zimą funkcjonuje sztuczne lodowisko.
Część drewniana (spacerowa) to idealne punkt,który pozwala spacerowiczom na podziwianie panoramy Sopotu.

Oprócz głównego pomostu (511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej) pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwiają przybijanie statków pasażerskich (np. Statek Pirat z Gdańska, prom na Hel). Od 2011 roku istnieje przystań jachtowa, która może pomieścić w sezonie do 100 jachtów.

Warto wiedzieć, że:

  • dzieci do lat 3 wchodzą za darmo,
  • bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 16, osobom niepełnosprawnym (1 stopień lub orzeczona niezdolność do pracy) i ich opiekunom,
  • karnety uprawniają do 15 wejść na obiekt, ale tylko raz dziennie,
  • dla grup zorganizowanych przysługują zniżki na zakup biletów (15-50 osób: -10%., 51-100 osób:
  • 15%, powyżej 100 osób: -20%),
  • można wprowadzać psy na molo, pod warunkiem, że są one na smyczy, a w przypadku ras dużych/bojowych  - także w kagańcu, bez dodatkowych opłat.

Informacje:

Do 27 kwietnia 2018 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny. Prosimy jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż z uwagi na trudne warunki atmosferyczne (opady, niskie temperatury, porywisty wiatr) drewniany pokład może być bardzo śliski!

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij